+
+

सुदूरपश्चिममा कांग्रेस ४०, एमाले २५ र माओवादी केन्द्र १४ पालिकामा विजयी

जनक विष्ट जनक विष्ट
२०७९ जेठ १० गते २०:०१

१० जेठ, धनगढी । बाजुराको बुढीगंगा नगरपालिका बाहेक सुदूरपश्चिम प्रदेशका सबै ८७ स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम सार्वजनिक भइसकेको छ ।

बुढीगंगामा नेपाली कांग्रेसले पुनः मतदानको माग गरपछि अहिलेसम्म सहमति हुन नसक्दा मत गणना अनिश्चित बनेको छ । सार्वजनिक मतपरिणाम अनुसार सुदूरपश्चिम प्रदेशका स्थानीय तहमा एमालेलाई पछि पार्दै नेपाली कांग्रेस पहिलो दल बनेको छ ।

नेपाली कांग्रेसले ४० स्थानीय तह जित्दा २०७४ सालमा ३९ ठाउँमा जितेको नेकपा एमाले भने २५ पालिकामा जित हात पार्दै दोस्रो ठूलो दल बनेको छ । १४ स्थानीय तहमा जित निकालेको माओवादी केन्द्र भने तेस्रो स्थानमै सीमित भएको छ ।

निलम्बित सांसद रेशम चौधरीको अगुवाइमा गठित नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका चार, एकीकृत समाजवादीले दुई र स्वतन्त्र उम्मेदवारले दुई पालिका प्रमुख जितेका छन् ।

हेर्नस् कुन पार्टीले कहाँ अध्यक्ष तथा प्रमुख जिते ?

नेपाली कांग्रेसले जितेका स्थानीय तह

१. गोदावरी नगरपालिका, कैलाली – भट्ट
२. लम्कीचुहा नगरपालिका, कैलाली – सुशीला शाही
३. कैलारी गाउँपालिका, कैलाली – राजसमझ चौधरी
४. भीमदत्त नगरपालिका, कञ्चनपुर – पदम बोगटी
५. बेदकोट नगरपालिका, कञ्चनपुर – भोजराज बोहरा
६. कृष्णपुर नगरपालिका, कञ्चनपुर – मेयर हेमराज ओझा
७. पुर्नवास नगरपालिका, कञ्चनपुर – तोयराज शर्मा कांग्रेस
८. बेल्डाँडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर – हरिशचन्द्र राना
९. पूर्वीचौकी गाउँपालिका, डोटी रामप्रसाद उपाध्याय
१०. आदर्श गाउँपालिका, डोटी – गणेशबहादुर खड्का
११. बडीकेदार गाउँपालिका, डोटी – भैरबबहादुर साउद
१२. सायल गाउँपालिका, डोटी – धर्मराज जोशी
१३. दिपायल सिलगढी नगरपालिका, डोटी – बाजिसिंह खड्का
१४. शिखर नगरपालिका, डोटी – दीर्घ बलायर
१५. केआइसिंह गाउँपालिका, डोटी – लोकेन्द्रबहादुर शाही
१६. अमरगढी नगरपालिका, डडेल्धुरा – डिल्लीप्रसाद जोशी
१७. परशुराम नगरपालिका, डडेल्धुरा – भरत बडायर जोशी
१८. भागेश्वर गाउँपालिका, डडेल्धुरा – हेमराज चटौत
१९. गन्यापधुरा गाउँपालिका, डडेल्धुरा – इन्द्रसिंह कार्की
२०. नवदुर्गा गाउँपालिका, डडेल्धुरा – लक्ष्मीप्रसाद अवस्थी
२१. साँफेबगर नगरपालिका, अछाम – राजेन्द्र कुँवर
२२. पञ्चदेवल नगरपालिका, अछाम – अम्बिका चलाउने
२३. कमलबजार नगरपालिका, अछाम – यज्ञ ढकाल
२४. रामारोशन गाउँपालिका, अछाम – मानबहादुर साउद
२५. बान्नीगढी जयगढ गाउँपालिका, अछाम – टेकबहादुर साउद
२६. ढकारी गाउँपालिका, अछाम – प्रकाशबहादुर साउद
२७. चौरपाटी गाउँपालिका, अछाम – भीमबहादुर साउद
२८. त्रिवेणी नगरपालिका, बाजुरा – कर्णबहादुर थापा
२९. स्वामीकार्तिक गाउँपालिका, बाजुरा – भरत रोकाया
३०. हिमाली गाउँपालिका, बाजुरा – गोविन्दबहादुर मल्ल
३१.जयपृथ्वी नगरपालिका, बझाङ – चेतराज बजाल
३२. बुगल नगरपालिका, बझाङ – जयबहादुर धामी
३३. मष्टा गाउँपालिका, बझाङ – ज्ञानबहादुर बोहरा
३४.सुर्मा गाउँपालिका, बझाङ – खडक बोहरा
३५.वित्थडचीर गाउँपालिका, बझाङ – अम्मरसिंह महर
३६ .खप्तडछान्ना गाउँपालिका, बझाङ – उत्तम रोकाया
३७. पाटन नगरपालिका, बैतडी – गौरीसिंह रावल
३८.पुर्चाैडी नगरपालिका, बैतडी – दीपकबहादुर बम
३९.शिवनाथ गाउँपालिका, बैतडी – कर्णसिंह साउद
४०. सिगास गाउँपालिका, बैतडी – हरिसिंह धामी

नेकपा एमालेले जितेका स्थानीय तह
१. चुरे गाउँपालिका, कैलाली – चक्रबहादुर बोगटी
२. वर्दगोरिया गाउँपालिका, कैलाली – कर्ण कुँवर
३. दोधाराचाँदनी नगरपालिका, कञ्चनपुर – किशोरकुमार लिम्बु
४. शुक्लाफाँटा नगरपालिका, कञ्चनपुर – रणबहादुर महरा
५. लालझाडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर – निर्मल राना
६. मंगलसेन नगरपालिका, अछाम – पदमबहादुर बोगटी
७.तुर्माखाद गाउँपालिका, अछाम – डम्मरवहादुर विसी
८. तलकोट गाउँपालिका, बझाङ – कलकबहादुर रोकाया
९.साइपाल गाउँपालिका, बझाङ – मानबहादुर बोहरा
१०. बडीमालिका नगरपालिका, बाजुरा – अमरबहादुर खड्का
११. बुढीनन्दा नगरपालिका, बाजुरा – जनककुमार रोकाया
१२. गौमुल गाउँपालिका, बाजुरा – हरिबहादुर रोकाया
१३. खप्तड छेडेदह गाउँपालिका, बाजुरा – दिलबहादुर बुढा
१४. जगन्नाथ गाउँपालिका, बाजुरा – कालीबहादुर शाही
१५. जोरायल गाउँपालिका, डोटी – दुर्गादत्त ओझा
१६. शैल्यशिखर नगरपालिका, दार्चुला – विजयसिंह धामी
१७. महाकाली नगरपालिका, दार्चुला – नरसिंह चैंसिर
१८.दुहु गाउँपालिका, दार्चुला – नरेन्द्रबहादुर वडाल
१९. मालिकार्जुन गाउँपालिका, दार्चुला – हिरासिंह धामी
२०. व्यास गाउँपालिका, दार्चुला – मंगलसिंह धामी
२१ दशरथचन्द नगरपालिका, बैतडी – पुष्करराज जोशी
२२. पञ्चेश्वर गाउँपालिका, बैतडी – गोरखबहादुर चन्द
२३. सुर्नया गाउँपालिका, बैतडी – अम्मर कुँवर
२४. दोगडाकेदार गाउँपालिकाका, बैतडी – चक्रबहादुर कार्की
२५. थलारा गाउँपालिका, बझाङ – प्रकाश रोकाया

नेकपा माओवादी केन्द्रले जितेका स्थानीय तह

१. गौरीगंगा नगरपालिका, कैलाली – देवीदत्त कँडेल
२. मोहन्याल गाउँपालिका, कैलाली – देवीदत्त उपाध्याय
३. बेलौरी नगरपालिका, कञ्चनपुर – पोतीलाल चौधरी
४.अजयमेरु गाउँपालिका, डडेल्धुरा – उमेश भट्ट
५.आलिताल गाउँपालिका, डडेल्धुरा –शेरसिंह पार्की
६. अपिहिमाल गाउँपालिका, दार्चुला – भक्तसिंह ठेकरे
७. नौगाड गाउँपालिका, दार्चुला – दलजितसिंह धामी
८.मार्मा गाउँपालिकाm दार्चुला – जमानसिंह धामी
९. लेकम गाउँपालिका, दार्चुला – रामदत्त जोशी
१०. मेलौली नगरपालिका, बैतडी – भीमबहादुर चन्द
११. बोगटान फुडसिल गाउँपालिका, डोटी – कमल गडशिला
१२. मेल्लेख गाउँपालिका, अछाम – ज्वालासिंह साउँद
१३ दुर्गाथली गाउँपालिका, बझाङ – अदिलबहादुर थापा
१४. छबिसपाथीभेरा गाउँपालिका, बझाङ – बसन्तबहादुर चलाउने

नेकपा एकीकृत समाजवादीले जितेका स्थानीय तह

१. घोडाघोडी नगरपालिका, कैलाली – खड्का रावत
२. केदारस्यु गाउँपालिका, बझाङ – गणेश बोहरा

नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले जितेका स्थानीय तह

१. टीकापुर नगरपालिका, कैलाली – रामलाल डगौरा थारु
२. भजनी नगरपालिका, कैलाली – केवल चौधरी
३. जोशीपुर गाउँपालिका, कैलाली – चित्रबहादुर चौधरी
४. जानकी गाउँपालिका, कैलाली – गणेश चौधरी

स्वतन्त्र उम्मेदवारले जितेका स्थानीय तह

१. धनगढी उपमहानगरपालिका, कैलाली – गोपाल हमाल
२. डिलासैनी गाउँपालिका, बैतडी – सन्तोषप्रकाश जोशी

उपाध्यक्ष तथा उपप्रमुखतर्फ कांग्रेसले ४६, एमालेले २३, माओवादी केन्द्रले ११, एकीकृत समाजवादीले ३, नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले ३ र स्वतन्त्र उम्मेदवारले एउटा स्थानीय तहमा जितेको छ ।

लेखकको बारेमा
जनक विष्ट

विष्ट अनलाइनखबरका कैलाली संवाददाता हुन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Khusi
                                chhu

खुसी

Dukhi
                                chhu

दुःखी

Achammit chhu

अचम्मित

Utsahit Chhu

उत्साहित

Akroshit Chhu

आक्रोशित

प्रतिक्रिया

भर्खरै पुराना लोकप्रिय
Advertisment

धेरै कमेन्ट गरिएका

छुटाउनुभयो कि ?